ارسال همگی سفارشات ۱۰۰٪ رایگان است.
تنها تا پایان آذر، ۳۰۰ تومان تخفیف خرید بالای ۱ میلیون تومان کد تخفیف: snapppay
*سپاس از خریدتان، بازه زمانی ارسال کالا در اینجا توضیح داده میشود.
سفارشات 19 الی 25 فروردین مورخ: 26 فروردین تحویل تیپاکس میشود.

تفاوت عطر و ادکلن چیست و کدام بهتر است؟

تفاوت عطر و ادکلن

این که همیشه بدن و لباس ها خوش رایحه و خوشبو باشد، برای همه ما حائز اهمیت است. به همین دلیل هر فرد با توجه به بودجه و سلیقه خود عطر و ادکلن با رایحه مورد نظر خود را خریداری و از آن برای مجالس و مکان های مختلف استفاده می کند. در این میان عطرها به دلیل قیمت مقرون به صرفه تر و مناسب تری که دارد، بیشتر مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.

به همین دلیل صرفا افرادی که بودجه و هزینه بیشتری را می توانند صرف کنند، ادکلن می خرند. چرا که هم در لغت و هم در اصطلاح عطر و ادکلن با یک دیگر تفاوت دارد و میزان ماندگاری آن ها نیز با یک دیگر متفاوت است. علاوه بر این، یکی از موضوعات مهم دیگری که زمان خرید و انتخاب عطر و ادکلن مطرح می شود که این است که تفاوت عطر و ادکلن چیست و کدام بهتر است؟

همان طور که می دانید استفاده از عطر و ادکلن همواره باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود و تاثیر زیادی در بهبود استایل فرد برای حضور یافتن در مکان ها و مجالس مختلف می شود. برخی افراد با انتخاب عطر و ادکلن مناسب و استفاده همیشگی از آن می توانند در ذهن و خاطر دیگران ماندگار شوند.

حتما شما هم این احساس را تجربه کرده اید که با استشمام کردن رایحه ای از دیگران که از کنار شما رد می شوند، به یاد خاطره یا فرد دیگری می افتید. به همین دلیل می توان گفت که انتخاب عطر و ادکلن مناسب اهمیت زیادی دارد که باید با شناخت مناسب اقدام به خرید عطر و ادکلن مناسب نمایید. برای شناخت بیشتر در این مقاله به بررسی کامل تر فرق عطر و ادکلن، و نکات مهم زمان خرید آن در فروشگاه عطر مینیمال پرفیوم می پردازیم.

 

فرق عطر و ادکلن

فرق عطر و ادکلن

یکی از متداول ترین سوالاتی که زمان انتخاب و خرید عطر و ادکلن مطرح می شود، سوالی با عنوان “تفاوت عطر و ادکلن نی نی سایت” است. همان طور که می دانید سایت نی نی سایت به عنوان یک سایت پر بازدید برای مطرح کردن سوالات متداول و مختلف است که کاربران می توانند سوالات خود را در آن مطرح کنند.

به طور کلی در پاسخ به این سوال می توان گفت که فرق عطر و ادکلن در میزان غلظت و مدت زمان ماندگاری آن ها است. علاوه بر این، یکی از مهم ترین تفاوت هایی که زمان خرید عطر و ادکلن مطرح می شود، به دلیل تفاوت در رایحه های سرد و گرم، درصد روغن خوشبو کننده‌ ها موجود در آن است.

یکی از باورهای غلط مهم دیگری که در مورد تفاوت عطر و ادکلن مطرح می شود، این است که برخی افراد تصور می کنند که عطر برای خانم ها و ادکلن برای آقایان استفاده می شود و کاربرد دارد. در صورتی که این گونه نیست، بلکه افراد می توانند بر اساس کاربرد و رایحه مورد نظری که در آن عطر وجود دارد، عطر یا ادکلن مورد نظرشان را خریداری کنند.

در برخی موارد رایحه عطر و ادکلن ها به گونه ای است که آقایان و خانم ها از عطر و ادکلن هایی مشترک با یک دیگر استفاده کنند. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که زمان انتخاب عطر و ادکلن مطرح می شود، این است که در ادکلن هر چه میزان طبیعی بیشتری در رایحه آن وجود داشته باشد، آن ادکلن غنی تر، تکامل یافته تر و حتی زنده تر است.

به همین دلیل قیمت ادکلن در مقایسه با عطر بسیار بیشتر است. در صورتی که در مواد مورد استفاده در عطرها دارای مواد مصنوعی بیشتر، صاف تر و پایدارتر است. علاوه بر این، نکته مهم دیگری که در مورد عطر مطرح می شود، این است که در عطر درصد بیشتری از نت های طبیعی تشکیل شده و عطر روح بیشتری دارد.

یکی از مهم ترین تفاوت های دیگری که در مورد عطر و ادکلن مطرح می شود، این است که همه عطرها از عصاره روغنی ساخته می شود. اما هیچ عطری دارای عصاره های روغنی 100 طبیعی نیست. بلکه برای این که میزان ماندگاری آن افزایش یابد، این است که کمی الکل نیز به آن افزوده می شود. علاوه بر این، نکته مهم دیگری که مطرح می شود این است که میزان الکلی که به عطر زمان ساخت اضافه می شود بر اساس میزان عصاره موجود در آن است.

 

تفاوت عطر گرمی با ادکلن

یکی از ترکیبات اصلی که معطر که برای ساخت ترکیبات معطر از آن استفاده می شود، عطر گرمی است. بادی اسپلش ها و ادکلن ها از ماده اصلی عطر گرمی و اسانس های خالص و همچنین حلال عطر ساخته می شوند. به طور کلی عطرهای گرمی بر اساس شرکت سازنده آن عطر یا ادکلن ها دارای کیفیت ها و قیمت های مختلف و متفاوتی با یک دیگر است.

بنابراین به طور کلی زمان مقایسه عطر گرمی با ادکلن ها می توان گفت که تفاوت این دو مورد نیز به دلیل تفاوت در درصد اسانس، کیفیت رایحه و هنرمندانه بودن رایحه آن است. در ادکلن ها بین 60 درصد تا 90 درصد از حلال های عطر استفاده می شود. همچنین حدود 40 درصد تا 10 درصد از اسانس های خالص وجود دارد.

اما نکته مهمی که زمان خرید عطر گرمی یا ادکلن باید مد نظر داشته باشید، این است که برخی از شرکت های تولید کننده برای کاهش یافتن هزینه های خود، از عطرها و رایحه های بی کیفیت یا کپی و تکراری استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت که تفاوت عطر گرمی با ادکلن این است که در برخی مواقع نمی توان عطر گرمی را به صورت مستقیم روی پوست بدن اسپری کرد.

چون استعمال مستقیم برخی از عطرهای گرمی ممکن است برای فرد باعث آلرژی و تحریک شدن پوست شود. اما ادکلن های با کیفیت و اصل را می توان بدون ایجاد حساسیت روی پوست بدن هم به صورت مستقیم استفاده کرد؛ مگر این که خود مشکل تحریک پذیری سریع پوست را داشته باشد.

 

فرق عطر و ادکلن و ادوتویلت

برای درک بهتر تفاوت بین عطر و ادکلن و ادوتویلت می توان گفت که عطرها از قسمت ‌های مختلف مواد طبیعی و مصنوعی مانند مواد گیاهی تشکیل می شوند. مواد گیاهی مورد استفاده برای ساخت عطر گل، برگ، تنه، ریشه، ساقه، میوه، دانه و مواردی مشابه آن است. علاوه بر این، در صنعت عطر سازی نیز از گیاهان مختلفی نظیر هل،  سدر، یاسمن، زنبق زرد و ترنج استفاده می شود.

علاوه بر این، در برخی موارد قسمت عمده ای از گیاهانی که از آن ها برای ساخت و تولید عطر استفاده می شود، شامل  روغن طبیعی رز، عصاره یاسمن و گل‌ های پرتقال است. علاوه بر این، برای تعریف علمی و دقیق ترعطر می توان گفت که عطر متشکل از روغن های اساسی (اسانس های روغنی)، تركيبات معطر، ثابت كننده و نگهدارنده و الكل است. عطرها به چند دسته کلی مختلف زیر تقسیم می شود:

  • ادکلن
  • پرفیوم
  • ادو پرفیوم
  • ادوتویلت
  • اوفرش

 

فرق عطر و ادکلن و پرفیوم

تفاوت عطر و ادکلن

همان طور که حتما شما هم شنیده اید، زمان خرید فروشنده از شما می پرسد که عطر، ادکلن یا پرفیوم می خواهید؟ چون هر کدام از این موارد با یک دیگر تفاوت های عمده ای دارند. ادکلن یا ادوکولون یا EDC میزان غلظت بسیار کم تری از اسانس های روغنی را در مقایسه با پرفیوم، ادو پرفیوم و ادوتویلت دارد. بدین صورت که فقط 2 تا 7 درصد اسانس خالص و معطر موجود خالص برای ساخت ادکلن استفاده می شود.

علاوه بر این، برای ساخت ادکلن از میزان بسیار زیادی الکل استفاده می شود، به همین دلیل در مقایسه با موارد دیگر قیمت مقرون به صرفه تری دارد. همچنین مدت زمان ماندگاری بوی ادکلن ها و حتی ادکلن های اصل و با کیفیت نهایتا بین 2 تا 3 ساعت است.

در برخی موارد نیز بسیاری از محصولات مردانه از نوع ادکلن ها هستند؛ به همین دلیل زمان خرید عموم مردم تصور می کنند که ادکلن فقط مخصوص استفاده برای آقایان است. در صورتی که ادکلن هایی مخصوص خانم ها با رایحه ها و مدت زمان ماندگاری متفاوت ساخته می شود.

برای شناخت دقیق تر و بررسی کامل تر تفاوت ادکلن و پرفیوم، می توان پرفیوم را بدین صورت تعریف کرد که پرفیوم دارای 20 درصد تا 40 درصد اسانس روغنی و خالص است. به همین دلیل اگر در صبح و زمان خارج شدن از منزل از پرفیوم های با کیفیت و معتبر استفاده کنید، بسته به میزان کیفیت و غلظت آن احتمالا تا عصر و غروب رایحه خوشبوی آن را احساس و استشمام خواهید کرد.

میزان پرفیوم ها در مقایسه با ادکلن ها میزان غلظت بیشتری از اسانس های معطر را دارند و به همین دلیل ماندگاری آن ها نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین به طور کلی می توان گفت که عطرهای از نوع پرفیوم ها میزان ماندگاری بیشتر و طولانی تری بین 6 تا 8 ساعت دارند.

همچنین قیمت آن ها نیز در مقایسه با ادکلن ها بیشتر است. علاوه بر این، برای شناخت بیشتر می توان گفت که نوع دیگری از پرفیوم با نام ادو پرفیوم EDP نیز وجود دارد. این نوع عطر به دلیل داشتن عصاره اسانس های کم تر، بوی سبک تری هم دارند. بدین صورت که ادو پرفیوم (Eau de Perfume) دارای 15 تا 20 درصد عصاره خالص هستند و در رتبه دوم میزان غلظت قرار می گیرند.

همچنین ادو پرفیوم ها هم مانند ادکلن با کمی الکل ترکیب می شوند. به همین دلیل قیمت آن ها از ادکلن ها بیشتر و از پرفیوم ها کمی کم تر است. یکی از تفاوت های دیگری که زمان خرید عطر و ادکلن و پرفیوم مطرح می شود، این است که این است که ادکلن ها به پوست مالیده یا پاشیده می شود.

در صورتی که عطرها معمولا از راه دور روی پوست فرد اسپری می شود. بنابراین با توجه به این که میزان ماندگاری بسیار بیشتری دارند، نیازی نیست که در طول روز چند بار آن را روی پوست استعمال کرده و از آن استفاده کنید.

فرق عطر و ادکلن و ادوتویلت

یکی از پر طرفدارترین انواع عطرها که محبوبیت زیادی هم دارند، ادوتویلت ها (Eau de Toilette) هستند. روی شیشه ادوتویلت به اختصار EDP نوشته شده است. همان طور که در پاراگراف های بالاتر هم ذکر شد، یکی از زیر مجموعه های اصلی عطر، ادوتویلت است.

زمان تولید ادوتویلت ها از 5 الی 15 درصد اسانس های روغنی معطر استفاده می شود. به همین دلیل در شرایط معمول و به طور عادی مدت زمان ماندگاری ادوتویلت ها بین 5 تا 6 ساعت خواهد بود. علاوه بر این، در برخی موارد نیز با توجه به نوع رایحه و طبع اسانس به کار رفته در ادوتویلت ها، ممکن است این مدت زمان ماندگاری نیز کم تر یا بیشتر هم باشد.

چون همان طور که می دانید طبق ادوتویلت ها ممکن است گرم، سرد یا معتدل باشد. به طور معمول ادوتویلت هایی با رایحه های گرم و معتدل میزان ماندگاری بیشتری در مقایسه با ادوتویلت هایی با طبع سرد دارند. یکی از ویژگی های متمایز ادوتویلت ها در مقایسه با ادکلن ها نیز این است که برای ساخت و تولید ادوتویلت ها تمرکز روی استفاده از نت های ابتدایی و اولیه است. به همین دلیل زمان استشمام و استفاده کردن از ادوتویلت ها ممکن است صرفا متوجه بوها با اسانس های پایه ای شوید و نظر شما در همان خرید و امتحان کردن اولیه جلب شود.

یکی از ویژگی های دیگر ادوتویلت ها این است که به دلیل استفاده از اسانس های روغنی با درصد کم تر، قیمت آن ها در مقایسه با ادوپرفیوم ها و پرفیوم ها نیز کم تر و مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، میزان تنوع ادوتویلت ها نیز به دلیل این که طرفداران زیادی دارد، بیشتر هم با تنوع زیادی هم برای آقایان و خانم ها تولید و عرضه می شود.

 

جمع بندی

تنوع در تولید و عرضه انواع عطر و ادکلن و پرفیوم به گونه ای افزایش یافته که ممکن است برخی از خریداران اطلاعات کافی در مورد تفاوت عطر و ادکلن نداشته باشند. در این مطلب به طور کامل به بررسی تفاوت عطر و ادکلن، و تفاوت ادکلن با پرفیوم و ادوتویلت و… پرداختیم. با مطالعه این مطلب می توانید پاسخ سوالات احتمالی خود را در این زمینه به دست آورید و با شناخت کافی اقدام به انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

اشتراگ گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *