ارسال همگی سفارشات ۱۰۰٪ رایگان است.
تنها تا پایان آذر، ۳۰۰ تومان تخفیف خرید بالای ۱ میلیون تومان کد تخفیف: snapppay
*سپاس از خریدتان، بازه زمانی ارسال کالا در اینجا توضیح داده میشود.
سفارشات 19 الی 25 فروردین مورخ: 26 فروردین تحویل تیپاکس میشود.

چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم؟

چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهیم؟

تمامی افراد در سراسر دنیا به بو و رایحه خوش علاقه دارند. استفاده از عطر و ادکلن‌ های مختلف نیز در راستای پوشش ‌دهی به این نیاز است؛ اما برخی اوقات این اتفاق می‌افتد که با گذشت چند ساعت از اسپری کردن عطر روی بدن از رایحه آن به شدت کاسته شده ‌است و دیگر نت اصلی استشمام نمی‌شود.

پیشنهاد: برای خرید عطر و ادکلن اورجینال از مینیمال پرفیوم روی لینک بزنید.

راه‌حل این مساله چیست؟ اگر علاقه دارید تا ماندگاری عطر خود را به‌راحتی افزایش دهید، این مطلب را تا انتها بخوانید. روش‌ های کاربردی و البته ساده‌ای برای حل این مساله ارائه شده ‌است تا سبب افزایش ماندگاری رایحه عطر شود.

 

روش های کلی افزایش ماندگاری عطر

حفظ رایحه خوش عطر و ادکلن‌ها برای مدت طولانی‌تر دغدغه تمامی افراد محسوب می‌شود و این موضوع تنها شامل عطرهای گران‌ قیمت نخواهد شد. در ادامه چندین روش ساده برای افزایش ماندگاری و طول عمر ادکلن و عطرها بیان شده است.

 

1. نگهداری شیشه عطر در جای خنک و دور از نور مستقیم خورشید

نگهداری عطر در جای خنک و نسبتا کم نور، ساده‌ترین راه‌ حل برای حل دائمی این دغدغه باشد. شیشه ‌های عطر هیچ‌ وقت نباید در معرض تابش مستقیم خورشید قرار بگیرند. حرارت و دمای بالای هوا برای ترکیب عطرها مضر خواهد بود و سبب تغییر فرمول آن‌ها خواهد شد.

اگر شیشه عطر پلاستیکی باشد در اثر تابش خورشید احتمال ذوب شدن پلاستیک و تغییر فرمول عطر وجود دارد. نگهداری از عطر به دور از تابش مستقیم خورشید سبب افزایش ماندگاری عطر می‌شود.

اگر جزء افرادی هستید که برای نگهداری عطر در یخچال مشکلی ندارید، این موضوع نیز راه حل خوبی به‌ شمار می‌رود. خنک بودن محیط و عدم شوک دمایی به عطر، طول عمر آن را به دنبال خواهد داشت.

 

2. نگهداری از عطر در مکانی دور از رطوبت

اگر یک شیشه عطر در مکانی ایده‌آل نگهداری شود، حدود 3 الی 5 سال عمر مفید خواهد داشت. این در شرایطی است که به دور از تابش مستقیم خورشید، دور از حرارت و البته در مکانی عاری از رطوبت نگهداری شود.

مکان‌های مرطوب فضای مناسبی برای نگهداری عطر نخواهند بود و سبب به ‌هم ریختن آرایش مولکولی عطر می‌شوند. به‌ همین ‌دلیل بهتر است عطرهای خود را از فضای حمام دور نگه دارید.

 

3. نگهداری عطر در جعبه اصلی

بدون شک تمامی عطر و ادکلن‌ های اورجینال در بسته‌ بندی شیک و مقاومی ارائه خواهند شد. هدف از بسته‌ بندی باکیفیت و استاندارد چنین محصولی تنها شیک بودن آن نیست؛

بلکه این جعبه ‌ها امکان نگهداری عطر را در شرایطی دور از نور خورشید، عاری از رطوبت و در دمای ایده‌آل را فراهم خواهد ساخت. پس می‌توان ادعا کرد که نگهداری از ادکلن در جعبه اصلی آن سبب افزایش ماندگاری عطر می‌شود.

اکسید شدن ترکیبات عطر با اکسیژن هوا یکی از بدترین دشمنان طول عمر عطرها به‌شمار می‌رود. بهتر است در صورت عدم استفاده از عطر آن را جعبه اصلی نگهداری کنید. شیشه‌های عطر قابلیت و عملکرد فوق‌العاده‌ای برای حفظ عطر دارند.

نکته دیگر در مورد اکسایش عطر این است که باید پس از هر بار استفاده و اسپری کردن عطر درب آن را ببندید تا مانع ورود اکسیژن به داخل محفظه شوید.

 

4. از نت های اصلی و ماندگار استفاده کنید.

در میان تنوع عطر و ادکلن در بازار قیمت‌های متفاوتی به چشم می‌خورند. بدیهی است عطرهایی با نت‌های اصلی قیمتی بالاتر از نوع غیراصل آن داشته باشند. البته قیمت بالای یک عطر نشان‌دهنده اصل بودن آن نخواهد بود و روش‌های مختلفی برای تشخیص این موضوع وجود دارد.

مجموعه‌ای از عطرهای اصلی با شیشه‌های زیبا در کنار یکدیگر قرار دارند

 

روش‌های افزایش ماندگاری عطر روی بدن

تمامی افراد علاقه دارند تا وقتی عطر را به خود اسپری می‌کنند، مدت زمان بیشتری از رایحه معطر آن بهره ببرند. در ادامه راهکارهایی برای افزایش ماندگاری عطر روی بدن گفته شده‌ است.

فراموش نکنید که در صورت نگهداری صحیح عطر طبق روش‌های گفته در قسمت قبل می‌توان انتظار دوام و ماندگاری بالایی از رایحه عطر و ادکلن‌ها داشت.

 

1. عطر را روی پوست بدن اسپری کنید.

برخی افراد عادت دارند که عطر و ادکلن محبوب خود را روی لباس اسپری کنند. باید ادعا کرد که این کار از ماندگاری ادکلن و عطر خواهد کاست. در صورت تمایل برای افزایش ماندگاری عطر بهتر است آن را روی پوست تمیز خود اسپری کنید.

پس از استحمام بهترین زمان برای اسپری کردن عطر است. البته نقاط افشانه کردن عطر نیز خالی از اهمیت نخواهد بود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اسپری کردن عطر روی پوست بدن سبب افزایش ماندگاری عطر می‌شود

 

2. نقاط نبض ‌دار بهترین مکان برای اسپری کردن عطر

اسپری کردن عطر روی نقاط نبض ‌دار بهترین راهکار برای افزایش ماندگاری عطر است. با این عملکرد مدام رایحه خوش عطر یا ادکلن خود را در طول روز استشمام خواهید کرد و از این ترفند لذت خواهید برد. پشت لاله گوش، گردن و مچ دست از نقاط حساس و البته نبض ‌دار بدن به ‌شمار می‌ روند که برای اسپری کردن عطر مناسب هستند.

پیشنهاد: بهتر است مقاله عطر را به کجا بزنیم را بخوانید.

 

3. پوست را قبل از اسپری کردن عطر کمی مرطوب کنید.

خشک بودن پوست سبب می‌شود که خیلی زود عطر قابلیت پخش بو و ماندگاری خود را از دست بدهد. برای حل این مشکل باید پوست خود را قبل از اسپری کردن عطر کمی مرطوب کنید.

استفاده از کرم‌های مرطوب ‌کننده راه ‌حل خوبی به نظر می‌رسد. حالا می‌توانید عطر دل‌انگیز خود را روی نقاط حساسی که بیان شد، اسپری کنید و در دنیای جادویی رایحه آن غرق شوید.

 

4. استفاده از وازلین

شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی چرب کردن پوست بدن با وازلین و نقاطی که قصد دارید عطر را روی آن اسپری کنید، معجزه‌ای برای افزایش ماندگاری عطر محسوب می‌شود. با انجام این راهکار نه تنها خشکی پوست را از میان برده‌اید؛ بلکه به ماندگاری و پخش بو عطر کمک شایانی کرده‌اید.

اسپری کردن عطر روی نقاط حساسی که چرب شده باشند، سبب ماندگاری بیشتر عطر می‌شود

 

5. اجازه دهید عطر به صورت طبیعی روی پوست خشک شود.

یکی از رفتارهای غلط مردم در مورد اسپری کردن این است که به محض افشانه کردن روی پوست اجازه خشک شدن به صورت طبیعی را به عطر نمی‌دهند. مالیدن عطر روی پوست سبب تغییر نت عطر می‌شود و از طرفی دیگر ماندگاری عطر را به شدت کاهش می‌دهد.

بهترین روش برای افشانه کردن عطر این است که اجازه دهید روی پوست استراحت کند و به صورت طبیعی خشک شود. نتیجه این کار را بعد از یک روز کاری پرمشغله که غرق عطر خوشبوی خود هستید، احساس خواهید کرد و از افزایش ماندگاری عطرتان لذت خواهید برد.

افزایش ماندگاری عطر

 

کلام آخر

هر فردی که به رایحه و عطرهای خوشبو علاقه داشته باشد، تمایل دارد که با افزایش ماندگاری عطر به خود رایحه دلنشینی هدیه دهد. باید ادعا کرد که تمامی افراد از پرسیده شدن نام عطرشان توسط دیگران لذت می‌برند.

پیشنهاد: برای داشتن دکانت عطر 10 میل از برندهای عطر مطرح کلیک کنید.

با انجام راهکارهایی ساده مثل نگهداری عطر در شیشه یا جعبه اصلی، قرار دادن در محیط خشک، خنک و دور از آفتاب و… می‌توان عطر را تا تاریخ انقضای آن که به‌طور معمول ۳ الی ۵ سال است، به خوبی حفظ کرد.

با اسپری کردن عطر روی پوست، چرب یا مرطوب بودن پوست و افشانه کردن روی نقاط حساس و نبض‌دار و… می‌توان ماندگاری عطر را روی بدن افزایش داد و احساس رضایت خاطر از خرید عطری باکیفیت و جادویی را چشید.

اشتراگ گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *