ارسال همگی سفارشات ۱۰۰٪ رایگان است.
تنها تا پایان آذر، ۳۰۰ تومان تخفیف خرید بالای ۱ میلیون تومان کد تخفیف: snapppay
*سپاس از خریدتان، بازه زمانی ارسال کالا در اینجا توضیح داده میشود.
به علت تأمین کالا، سفارشات 03 الی 09 تیر مورخ: 11 تیر تحویل تیپاکس میشود.

آیا عطر جدایی میاره؟ (حقیقت یا خرافات)

آیا عطر جدایی میاره؟ (حقیقت یا خرافات)

آیا واقعا عطر جدایی میاره؟

همه ما امروزه حرف های خرافی زیادی را می شنویم که ممکن است روی روح و روان همه ما تاثیر بگذارد. یکی از حرف های رایجی که امروزه زمان خرید برای عزیزانتان می شنوید، این است که آیا عطر و ادکلن جدایی میاره؟

حتی در صورتی که خودتان هم به این موضوع اعتقادی نداشته باشید، ممکن است که افراد زیادی این حرف را آن قدر تکرار کنند تا برای شما هم به یک باور مهم تبدیل شود. به همین دلیل ممکن است زمان عطر و ادکلن خریدن برای عزیزانتان دچار تردید شوید و از خرید کردن منصرف شوید.

اگر شما هم زمان خرید عطر و ادکلن با همین سوال روبرو می شوید که آیا عطر جدایی میاره، همراه ما باشید تا با کلیه مسائل مهم در این زمینه آشنا شوید.

 

آیا هدیه دادن عطر جدایی میاره؟

آیا هدیه دادن عطر جدایی میاره؟

در همه فرهنگ ها و جوامع مختلف خرافات مختلفی وجود دارد که منشا علمی و منبع به وجود آمدن آن ها مشخص نیست. اما طبق بررسی های انجام شده می توان گفت که سوال عطر جدایی میاره؟ خرافاتی بیش نیست.

برای کتمان این خرافات می توان گفت که چرا یک بوی خوشایند به جای این که در ذهن ها ماندگار شود، باید باعث تداعی شدن احتمال جدایی دو نفر شود؟ علاوه بر این، تصور کنید زمانی که در یک مکان عمومی هستید، یک رایحه و بوی خوش به مشام شما می رسد و همان لحظه یاد عزیزی یا یکی از دوستان خود می افتید.

در واقع می توان گفت استشمام آن بوی خوش تاثیر زیادی در زنده شدن یاد و خاطر عزیزان می شود و هیچ تاثیری در احتمال جدا شدن دو فرد از یک دیگر ندارد. بنابراین با خیال آسوده به عزیزان و دوستان خود عطر هدیه دهید تا همیشه در ذهن و یاد یک دیگر باقی بمانید.

 

آیا تاثیر هدیه دادن عطر منشا علمی دارد؟

به طور کلی در پاسخ به این سوال که آیا عطر جدایی میاره؟ می توان گفت که خیر، در این زمینه هیچ گونه منشا و منبع علمی در این مورد وجود ندارد. در واقع می توان گفت که هیچ ریشه و رد نشانی در مورد منبع علمی و اعتقادی در فرهنگ ها و رسوم هیچ کشور در مورد این که هدیه عطر جدایی میاره یا نه؟ وجود ندارد.

بلکه ممکن است این اعتقاد صرفا به دلیل یک تجربه تلخ بین دو فرد باشد. برای مثال ممکن است زن یا مردی یک عطر به همسر خود هدیه داده و به دلایل دیگر با مشکل روبرو شده اند که باعث جدایی آن ها از یک دیگر شده است.

در واقع ممکن است زوج های زیادی در سراسر دنیا برای یک مناسبت برای همسر خود عطر هدیه گرفته اند و به دلایلی از یک دیگر جدا شده اند. بنابراین این خاطره و این موضوع نمی تواند نشان دهنده منشا علمی دلیل تاثیر جدایی دو نفر پس از هدیه دادن عطر نخواهد داشت.

 

توصیه ائمه معصومین در مورد هدیه دادن عطر و ادکلن

همان طور که حتما شما هم شنیده اید، آراسته و خوشبو بودن از زمان های گذشته تاکنون توسط بزرگان و به ویژه توسط ائمه معصوم توصیه می شده است. برای باور پذیری بهتر این موضوع نیز توصیه و گفته هایی از ائمه ما در مورد هدیه دادن عطر و ادکلن وجود دارد که به شرح زیر است:

 • پیامبر اکرم (ص): پیامبر اکرم (ص) در زمینه مصرف و خرید عطر فرموده اند که هدیه را بپذیرید. بهترین هدیه ها عطر است که از همه خوشبوتر و سبک بارتر است.
 • امام صادق (ع): به یک دیگر هدیه بدهید تا رشته محبت بین شما استوار شود. چون هدیه دادن کینه و کدورت را از بین می برد و باعث افزایش محبت می شود.
 • امام رضا (ع): بر هیچ کس روا نیست که از هدیه دادن به یک دیگر خودداری کنند. اگر نتواند یک روز در میان چنین کند. همچنین در صورتی که باز هم نتواند، نباید معطر کردن خود را در روز جمعه ترک کند.
 • امام سجاد (ع): نماز شخص معطر فضیلت بالاتری دارد.

 

اهمیت رایحه درمانی چیست؟

یکی از شاخه های طب گیاهی که امروزه مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته، رایحه درمانی است. رایحه درمانی یا آروما تراپی نوعی روش درمانی است که در طب گیاهی مورد توجه قرار گرفته و از آن برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

بدین صورت که از عطر و رایحه های مختلف در اسانس ها و روغن های مختلف به صورت استنشاقی یا موضعی استفاده می شود. اهمیت رایحه درمانی تا حدی است که فواید مختلف و زیادی دارد  که به شرح زیر است:

 • تقویت خلق و خو
 • کاهش اضطراب و درد
 • کاهش حالت تهوع
 • کاهش التهاب
 • بهبود عملکرد شغلی از طریق تاثیر روی کاهش استرس و اضطراب
 • تسکین سر دردهای عصبی

 

انتخاب عطر مناسب برای هدیه دادن

زمانی که قصد دارید به فردی عطر هدیه بدهید، حتما با این سوال روبرو هستید که آیا عطری که برای او می خرید، دوست دارد یا خیر؟ چرا که انتخاب و خرید عطر یک انتخاب سلیقه ای است و در برخی موارد ممکن است باعث بازخورد منفی برای فرد شود.

در صورتی که ممکن است هزینه زیادی را صرف کرده و یک عطر لوکس و با کیفیت خریداری کرده باشید. بلکه تنها مشکل این است که عطر اشتباه خریداری کرده اید. در واقع زمان انتخاب و خرید عطر مناسب باید توجه داشته باشید که افراد دارای تیپ های شخصیتی، استایل، نوع شغل و…هستند.

بنابراین سلیقه هر کدام از این افراد متفاوت بوده و باید متناسب با این موارد بهترین عطر را برای آن ها خریداری کرد. بنابراین در صورتی که اطلاعات کافی در مورد تیپ شخصیتی، یا استایل فرد ندارید، می توانید عطرهایی با رایحه های ملایم و خنک را انتخاب کنید.

چون این نوع عطرها میزان ریسک کم تری دارند. همچنین توصیه می شود اگر با سلیقه فردی که می خواهید برای او عطر خریداری کنید، سراغ عطرهای شیرین و تند نروید. مگر این که با سلیقه فرد کاملا آشنا باشید و بدانید که عطرهای تند یا شیرین دوست دارد و باعث واکنش های آلرژیک او نمی شود.

علاوه بر این، در صورتی که می خواهید به خانم جوانی هدیه بدهید، عطرهایی با بوی ملایم و رایحه گل انتخاب کنید. این نوع عطرها معمولا با سلیقه همه افراد سازگار است و باعث احساس خوشایندی در آن ها می شود.

همچنین در صورتی که از سلیقه فرد مورد نظر اطلاع ندارید و می خواهید برای یک آقا خرید کنید، سراغ عطرهای خنک بروید. انتخاب و خرید عطرهای خنک و تلخ انتخاب مناسبی برای استفاده از عطر در محیط های مختلف از جمله باشگاه، محیط کار، و حتی منزل برای آقایان است. علاوه بر این، این نوع عطرها برای افرادی که به عطرهای تند آلرژی دارند، هم مناسب است.

 

اهمیت عطر خوش از نظر ادیان مذهبی

علاوه بر دین اسلام، سایر ادیان دیگر هم در مورد استفاده از عطر نظرات و عقاید مختلفی دارند. به همین دلیل بررسی کردن اهمیت عطر خوش از نظر ادیان مذهبی نیز عقاید و نظر شما را در مورد این سوال که آیا عطر جدایی میاره؟ به طور کامل برطرف خواهد شد. از نظر ادیان مذهبی نیز گفته های مختلفی در مورد اهمیت استفاده از عطر وجود دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 • بوی خوش باعث تقویت شدن قلب می شود.
 • بهترین بندگان خدا افرادی هستند که به عهد خود وفا می کنند و بوی خوش می دهند.
 • هدیه را بپذیرید که بهترین هدیه ها عطر است.

 

راه حل هدیه دادن عطر بدون جدایی چیست؟

راه حل هدیه دادن عطر بدون جدایی چیست؟

همه ما مقالات و نظرات مختلفی را در سایت های مختلف با عنوان عطر جدایی میاره نی نی سایت مشاهده کرده اید و خوانده اید. به همین دلیل برای این که حتی پس از خواندن این مطالب هم خرافات و شایعاتی که در مورد عطر جدایی میاره را فراموش کنید، کافی است که با انتخاب بهترین عطرها برای کادو دادن آشنا شوید و هدیه ای خاص و منحصر به فرد به او هدیه دهید.

 

عطر زنانه برای هدیه

همه ما روزانه نام تعداد زیادی از عطرهای پر طرفدار و پر فروش را می شنویم؛ اما ممکن است زمان خرید همچنان تردید داشته باشید و از خرید آن ها خودداری کنید. خب حال که میخواهید عطر هدیه دهید ما به شما 3 عطر زنانه محبوب را معرفی میکنیم:

 

1. عطر تام فورد اومبره لدر (Tom Ford Ombré Leather)

با استشمام عطر خوش و منحصر به فرد تام فورد اومبره لدر (Tom Ford Ombré Leather) به طور کامل شایعه عطر جدایی میاره را از یاد خواهید برد. این ادکلن دارای طبعی گرم و تلخ است که جز گروه هایی بویایی چرم قرار می گیرد.

در رایحه اولیه این عطر، از هل استفاده شده و رایحه اصلی آن نیز خزه، عنبر و نعناع هندی است. یکی از بهترین ویژگی های این عطر مدت زمان ماندگاری بسیار بالای آن است. به همین دلیل امکان استفاده از آن در مکان های مختلف و به ویژه در فصول مختلف نیز وجود دارد.

 

2. بولگاری جاسمین نویر (Bvlgari jasmin noir)

یکی از بهترین ادکلن های معروف از برند بولگاری، ادکلن بولگاری جاسمین نویر است. این ادکلن به دلیل داشتن رایحه شرقی گلی جز بهترین عطرهای زنانه با طبع گرم شناخته می شود.

یکی از بهترین ویژگی های این عطر داشتن ترکیبی از رایحه های چوبی و گلی و کمی تلخ است. بنابراین با استشمام و استفاده از این ادکلن احساس بسیار مطلوب و آرامش خاصی را تجربه خواهید کرد.

 

3. ایو سن لوران لیبره  (Yves Saint Laurent Libre)

ادکلن ایو سن لوران لیبره یکی از بهترین عطرهای کلاسیک و شیک است که می توانید از آن در مهمانی و مراسم های مجلل و خاص استفاده کنید. یکی از بهترین ویژگی های این ادکلن میزان پراکندگی بالا و ماندگاری مطلوب است. در تولید این عطر از رایحه های اصلی وانیل، عنبر، مشک، و سدر استفاده شده است.

 

عطر مردانه برای هدیه

چند عطر مردانه محبوب را هم در زیر لیست کردیم تا شما در انتخاب به مشکل نخورید:

1. ادکلن بلو شنل (BLEU CHANEL)

همان طور که در پاراگراف های بالاتر هم اشاره شد، یکی از بهترین انواع ادکلن های پر طرفدار برای آقایان عطرهایی هستند که بوی تلخ و ملایمی دارند. بنابراین در صورتی که قصد هدیه دادن به یک آقا را دارید، خرید ادکلن بلو شنل انتخاب بسیار خوبی است.

از جمله بهترین رایحه های اصلی این ادکلن می توان درمنه، ترنج، لیمو زست و نعناع را نام برد. علاوه بر این، وجود رایحه های دیگری نظیر گل شعمدانی، آناناس، اسطوخودوس، چوب صندل، چوب عنبر، سدر و دانه تونکا باعث ایجاد عطری منحصر به فرد و خاص برای آن شده است.

بنابراین اگر از سلیقه فرد مورد نظر اطلاعی ندارید، انتخاب این ادکلن بسیار پیشنهاد می شود. از جمله بهترین ویژگی های این ادکلن می توان امکان استفاده برای همه فصول و همچنین مدت زمان ماندگاری بسیار بالا را نام برد.

 

2. ادکلن تام فورد توسکان لدر (Tom Ford Tuscan Leather)

یکی از بهترین عطرهای مشترک بین زنان و مردان، ادکلن تام فورد توسکان لدر است. این ادکلن با داشتن رایحه های مختلف نظیر کهربا، چرم، روایح چوبی، جیر، و رایحه های چرمی جز عطرهایی با طبع گرم شناخته می شود و به همین کاربرد بیشتری در فصول سرد مانند پاییز و زمستان دارد.

یکی از بهترین ویژگی های این ادکلن ماندگاری بسیار طولانی آن است که تاثیر زیادی در افزایش محبوبیت آن دارد. علاوه بر این، تمام رایحه های موجود در این ادکلن به سرعت در فضا پخش می شود و خط بوی بسیار مطلوبی دارد. به همین دلیل می توان از آن در مهمانی های مجلل و خاص استفاده کرد.

 

3. ادکلن دیور ساواج  (Dior Sauvage)

ادکلن دیور ساواج (Dior Sauvage) جز محبوب ترین ادکلن ها برای آقایان محسوب می شود که کیفیت و غلظت بسیار مطلوبی دارد. با استشمام این عطر بی نظیر خرافات عطر جدایی میاره را قطعا فراموش می کنید و این عطر را برای هدیه دادن انتخاب می کنید.

این ادکلن با داشتن رایحه های مختلف و متنوع نظیر لابدانیوم، آمبروکسان و سدر جز عطرهایی با طبع ملایم و تلخ محسوب می شود و به همین دلیل طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر این، با داشتن رایحه های ذکر شده استفاده از آن معمولا در فصول سرد پیشنهاد می شود.

اما می توان برای مراسم و مهمانی های مجلل در همه فصول می توان از آن استفاده نمود. یکی از بهترین ویژگی های ادکلن دیور ساواج ماندگاری بسیار خوب است که باعث احساس لذتی دو چندان زمان استشمام آن می شود.

 

نتیجه گیری

یکی از حرف های تکراری که همه ما زمان هدیه دادن یا هدیه گرفتن می شنویم، این است که عطر جدایی میاره. اما طبق بررسی های انجام شده این عقیده هیچ منبع علمی و خاصی ندارد. به همین منظور در این مقاله هم برای این که با اطمینان خاطر به عزیزان و دوستان خود هدیه بدهید به بررسی این موضوع پرداختیم.

علاوه بر این، در ادامه نیز بهترین عطرهای مردانه و زنانه که در فروشگاه عطر و ادکلن مینیمال پرفیوم به فروش می رسد را نیز معرفی کردیم. برای خرید متنوع ترین عطر و ادکلن های اصل و با کیفیت می توانید از طریق این فروشگاه عطر و ادکلن آنلاین اقدام نمایید.

اشتراگ گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *